Informace

Informace

Tokhi působí v řadě hudebních projektů jako perkusista a bubeník. Kromě čistě hudebních aktivit je Drum Circle Facilitator a lektor – pořádá workshopy pro firmy, pro školy, i na festivalech. Založil bubenický orchestr Groove Army fungující na principech slavných světových samba kapel z brazilského Rio de Janeira. S tím postavil i hvězdnou show pro koncertní pódia: Royal Squad

Každý měsíc má koncerty a akce na území ČR i ve světě. V současné době vystupuje s projekty:

Tokhi & the Groove Army ∙ Royal Squad ∙ Drum Circle ∙ Handpan sólo ∙ Sound Healing ∙ Workshopy a semináře

Tokhi se hudbě aktivně věnuje už od dětství. Má za sebou řadu úspěchů na české i mezinárodní scéně. Jako perkusista a hráč na etnické bicí nástroje spolupracoval s mnoha umělci z celého světa, namátkou: Karel Gott, Pavel Šporcl, Mário Bihári, Voxel, Marek Ztracený, Jana Koubková, Vlasta Redl, Ilona Csáková, Laura a její tygři, UDG, Emil Viklický, 1OO°C, Shahab Tolouie, Feng Yun Song, Ondřej Ruml, Work – Shop & More (legendární Hiram Bullock a Freda Goodlett), The Greatest Showman a další.

Při této příležitosti procestoval velkou část Evropy, navštívil New York v USA, v rámci výstavy EXPO 2010 vystoupil v Číně. Koncertoval ve vyprodaných halách i na evropských stadionech. Je vyhledávaným studiovým hráčem a uznávaným muzikantem na české i zahraniční scéně.

Je tváří mnoha kampaní a jeho pole působnosti je široké. Mimo jiné pracuje i jako textař a copywriter. Napsal desítky textů pro české interprety, včetně skladby pro Policii ČR, nebo hymnu AVON pochodu společně se zpěvákem Voxelem. Zajímavostí je, že je i autorem několika sloganů pro společnosti, jako je třeba KFC.

ENDORSEMENT & CERTIFIKACE

Tokhi také působí jako firemní a sponzorovaný hráč výrobců hudebních nástrojů Meinl, RAV Vast, Kytary.czFlix, CympadKorg, Singing Steel, Harmonic Art a Boomwhackers. Firma Balbex (výrobce bubenických paliček) vyrábí speciální paličky podle jeho návrhu s podpisem, tzv. Artist Signature Series – prodávají se po celé Evropě).

Mezi Tokhiho učitele patří mistři oboru z USA, Itálie, Dánska, Brazílie, Salvadoru, Francie, Portugalska, Německa, nebo Indie.

Alex Lora (Rio de Janeiro) – handpan, samba
Mestre Gabriel Policarpo (Niterói, RJ) – samba
Mestre Giba Goncalves (Salvador) – samba
Kabecao (Lisabon) – handpan
Dan Mulqueen (New Jersey) – handpan
David Charrier (Paříž) – handpan
Holger Mertin (Kolín nad Rýnem) – body percussion, improvizace
Janos Crecelius (Berlin) – rytmy západní Afriky, djembe a basové bubny
Aldo Ferrara (Řím) – afro-kubánské nástroj (congas, bongo, timbales, maracas)
Hearn Gadbois (New York) – nástroje blízkého východu a severní Afriky (darbuka, dombek)
Assaf Seewi (Londýn) – konzultace
Manan Sharma (Dillí) – sound healing
Arthur Hull (Filadelfie) – zakladatel moderní formy Drum Circle, světově proslulý perkusionista a facilitátor.

S HUDBOU AŽ NA KRAJ SVĚTA

Mimo koncertování se věnuje i výuce. Vedl semináře v Německu, na Slovensku, v Polsku, ale i v USA, nebo Indii.

Na cajon Tokhi doprovázel lekce flamenca v tanečních studiích u nás i v Německu. Patří mezi uznávané hudebníky přes flamencové rytmy a samotný nástroj. Je autorem největší online školy cajonu pro český a slovenský trh, spolu s týmem z Music Class (počin top českého producenta Martina Ledviny, Aleše Petržely a frontmana skupiny Jelen – Jindry Poláka). Je také průkopníkem ve stylu hry na handpan.

S různými projekty byl na všech důležitých místech v ČR – Pražský Hrad, Žofín, Sál velké Lucerny, O2 Arena, Státní Opera v Praze, s Groove Army zahajoval mistrovství světa v hokeji 2015, nebo Prague Playoffs. Hráli na světovém poháru ve sjezdu, MS ve florbale, softballe, nebo adventure golfu. Provází největší kulturní a sportovní akce v zemi, každým rokem vede Avon pochod pro tisíce lidí, nebo hrají na koncertech pro Světlušku jak v TV, tak na samotných bězích. Reprezentovali československý bubenický svět přímo v německé centrále Meinl Percussion během historicky prvního Meinl Percussion festivalu. Úspěšně absolvovali i castingy v soutěži Česko Slovensko má Talent.