Sound Healing

Sound Healing

Neobvyklý zážitek a individuální terapie v jednom. Sound healing prováděný tibetskými miskami "Singing bowls" a pomocí gongu Wu Xing - "Pěti Elementů Života".

Relaxační kúra terapií zvukem je realizována na individuálním sezení, či skupinové „sound meditations“, také známé jako Nada yoga.

Tokhi je v srdci Evropy jediným přímým žákem  indického mistra Manana Sharmy, jehož rodina se zabývá výrobou tibetských mís po mnoho let. Je také mezinárodním endorserem firmy Meinl a jejich řady Sonic Energy, kterou tato společnost vyváží do celého světa.

„Zvuk je příčinou všeho projeveného, kdo zná tajemství zvuku, zná tajemství celého Vesmíru.“

Hazrat Inayat Khan

Tip ze světa

Tato metoda je hojně využívána například manažery nadnárodních společností po celém světě. Mimo jiné, například v Asii si někteří krátkou terapii zvukem dopřávají denně před nástupem do práce a dokonce i děti ve školách před výukou. Lépe se potom koncentrují na látku, či jakoukoliv situaci pozorují s čistou myslí.

Benefity terapie zvukem

 • fyzický i emoční léčebný proces
 • hluboká relaxace
 • stimulace kůže, orgánů, kostí (prokázán velmi pozitivní efekt např. při léčbě zlomenin)
 • odstranění bloků a tenzí
 • vyplavení toxinů z těla
 • regenerace dýchání, srdečního tepu, pulsu, tlaku, metabolismu a trávicího systému
 • okamžité, neinvasivní, ale zároveň silné zvukové frekvence proudí do celého těla
 • kompletní obnovení Aury
 • zlepšení cirkulace krevního oběhu
 • posílení imunitního systému
 • stress management

SONIC ENERGY

Pro samotné terapie používáme jen nejkvalitnější vybavení, které nejlépe přenáší vibrace lidským tělem. Jak známo, naše tělo je tvořeno ze 70% z vody. Naše buňky zvuk a rezonanční vlny velmi intenzivně váží a doručí je tak až k orgánům, i na další potřebná místa.

Mísy jsou podle tradic vyráběny ručně, ze 7 kovů. Liší se jen poměry ve složení. Každý kov představuje jednu část sluneční soustavy. Zlato, stříbro, rtuť, měď, železo, cín, olovo – pro Slunce, Měsíc, Merkur, Venuši, Mars, Jupiter a Saturn.

WU XING

Gong, který je součástí terapie, je vyrobený v Německu s evropskou tradicí výroby. Tyto gongy jsou laděné do maximálních možných frekvencí, které jim umožní produkovat komplexní tóny a nádherné harmonie po celém těle nástroje. Každý je vytepán ručně a každý má svou artikulaci. Od lehkého šepotu po hluboký „řev“.

Jméno „Wu Xing“ pochází ze staré čínské fráze, která je překládána jako 5 elementů života. Jsou to Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda.

Při terapii těmito nástroji se využívá harmonie zvuků a vibračních účinků a celkovému pročištění a energetické rovnováhy těla. Efekty jsou velmi patrné jak na fyzické, tak na energetické úrovni.

Tibetská mísa slouží i jako jeden z nejstarších diagnostických nástrojů. Je předchůdcem magnetické rezonance. Pokud se přiloží na místo, které je „blokováno“, zní výrazně jinak.

NADA YOGA SESSION

Aktivitu je možné realizovat na různých místech, dle potřeby klienta – je vhodná na kick off výjezdy vedení společnosti, jako teambuildingová motivační session i proložení programu meetingů. Individuální terapie a malé skupiny se domlouvají většinou tam, kde je zvuk doma, na královských Vinohradech.

V rámci individuální „session“ neboli sezení, jsou mísy přikládány přímo na různé části těla klienta – přes oblečení, a samotná terapie je absolutním propojením mezi „healerem“ a jím. Celý proces trvá přibližně jednu hodinu.

V rámci skupinových sezení a sound meditations pak ke kontaktu nedochází, vibrace se však ke skupině lidí dostávají úplně stejně. Během tohoto procesu se dá se skupinou komunikovat, lehce je motivovat k lepším výsledkům, úspěchu, dobrému pocitu z týmové práce ….

Mozek se při seanci nachází v hladině théta a dochází tak vlastně k nejjednodušší možné formě meditace, kdy se soustředěním na zvuk i samotnými vibracemi mozek automaticky zklidní a pomalu „vypíná“ ty stovky myšlenek, které tam každou chvilku proudí.