Workshopy, lekce a semináře

Workshopy, lekce a semináře

WORKSHOPY, LEKCE, SEMINÁŘE

Tokhi nabízí nejrůznější formy workshopů, seminářů a programů pro jakoukoliv skupinu, akci, či teambuilding. Záleží jen na domluvě, jak po časové, tak i obsahové stránce. Hudba lidi spojuje a náš DrumCircle, nebo koncept firemního bubnování je na světové scéně opravdu unikátem. Na největší akce se přidává i kapela Groove Army a strhující rytmus vtáhne opravdu každého. Máme nástroje až pro 4000 lidí!

DRUMCIRCLE

Skupinové bubnování neboli metoda DrumCircle je jednou z nejstarších forem rozvoje týmové spolupráce. Vše vzniklo už v časech dávné Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při nejdůležitějších oslavách, rozhodnutích a událostech. U takových setkání bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, k souhře a společnému zážitku – tím se rozvíjela schopnost naslouchat, tmelil se kolektiv, uvolnilo napětí. Bubnování učilo i vzájemně se podporovat a věřit ostatním.

Buben je nejdávnější nástroj lidské komunikace a můžeme o něm říci, že je to i nejstarší neurologický nástroj. Účinky bubnování jsou dokázány mnoha výzkumy. Mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení dopaminů a endorfinů (tzv. hormonů štěstí), posílení imunitního systému a uvolnění nahromaděného napětí v těle.

Metoda DrumCircle je forma skupinového bubnování, kdy lidé společně pod vedením zkušeného facilitátora hrají na bubny či jiné perkusní nástroje ( např. barevné trubky Boomwhackers) – každá trubička má jiný tón a účastníci tak vidí, že jsou v jednom celku nepostradatelní a každý má svoji roli; dále dřevěné perkuse, zvonce, shakery a chrastidla, které jsou snadno použitelné dětmi již zhruba od tří let jejich věku. Jako partneři Boomwhackers máme pro vás až 5000 trubiček na vaší párty, firemní akci nebo zábavný teambuilding.

DrumCircle s Tokhim se nejedná, jak by se mohlo zdát, o výuku, nýbrž o spontánní vyjádření jedince ve spolupráci s ostatními v kolektivu. Důraz je kladen především na komunikaci a upevnění vztahů ve skupině. Facilitátor “bubeníky” vede, pomáhá jim dostat se společně do kontaktu, spolupracovat s ostatními, respektovat je, naslouchat a věřit jim. Možnou variantou je i zkrácená forma, naše Barevná symfonie, kdy používáme právě jen plastové trubičky.

S upravenou variantu tohoto programu navštěvujeme i základní a střední školy v rámci projektu Bubny do Škol (link na www.bubnydoskol.cz) Od roku 2020 máme záštitu Policie ČR.

CAJON WORKSHOP

Cajon (čti kachon) je vlastně malou přenosnou bicí soupravou, proto ho využívají největší kapely na akustické koncerty, hraní na ulicích nebo při zvláštních příležitostech. Pochází z Peru, i když jednou z teorií o jeho vzniku je hraní na bedny s alkoholem v přístavech nebo na dopravních lodích. O slávu tohoto nástroje se postaralo Španělsko, které začalo cajon používat jako doprovodný nástroj flamenca. V rámci workshopu si účastníci projdou techniky hry na cajon, naučí se základní rytmy (rumba, pléna,…), dozví se zajímavosti o historii a vyzkouší si nejrůznější typy i modely cajonů. Součástí semináře je také hra na vlastní tělo (body percussion). Skupinová hra na cajon je nevšedním zážitkem a jedinečným programem v České republice. Tokhi je firemním hráčem jedné z nejlepších firem, která tyto nástroje vyrábí – Meinl.

Začátkem roku 2021 Tokhi vytvořil nejobsáhlejší online kurz cajonu pro ČR a Slovensko. Stal se tak součástí platformy Music Class.

GROOVE ARMY WORKSHOP

Seminář protkaný sluncem a atmosférou brazilského Rio de Janeira, to je ta pravá bubenická show. Přivezeme krásné nástroje původem ze slunné Brazílie a můžete si vyzkoušet, jaké to je, být jedním z hráčů slavné školy samby. Díky jednoduchosti jednotlivých partů a částí rytmů se po celém světě věnují různým stylům samby zástupy amatérů a nadšenců. Na konci workshopu budete skutečně schopni zahrát jako jedna velká bubenická kapela. Důležité totiž je to, co vzniká, když všichni v kolektivu plní svou roli, respektují načasování a okolí, hrají, když mají. Až pak se z vás stane fungující těleso plné energie a síly. Je samozřejmě možné tento workshop kombinovat s vystoupením Groove Army.

VIDEA A UKÁZKY Z NAŠICH WORKSHOPŮ