djembeWorkshopy, lekce, semináře:

Tokhi nabízí nejrůznější formy workshopů, seminářů a programů pro jakoukoliv skupinu, akci či teambuilding. Záleží jen na domluvě, jak po časové, tak i obsahové stránce. V každém případě teambuilding s Tokhim splní na 101% účel vaší akce!  Hudba lidi spojuje a když k tomu přidáme zábavný interaktivní program DrumCircle v podobě firemního bubnování, máme pro vás teambuilding, který jste jistě ještě nezažili.

Psychohygiena

Jedná se v podstatě o velmi intenzivní DrumCircle, kde jdou účastníci až k elementárním základům komunikace a buben se tak skoro nepoužívá jako hudební nástroj, ale jako komunikační medium. Součástí je i hra na vlastní tělo (body percussion), celý repertoár her s barevnými trubkami (boomwhackers), pohyb, rytmické hry a další metody. Akce může být naplánovaná až na 4 hodiny, kdy na konci dochází k úplné transformaci skupiny. Účastníci si zvykají na úplně nové role ve společnosti a objevují své rezervy i schopnosti, o kterých dosud nevěděli.

Cajon Workshop

Cajon (čti kachon) je vlastně malou přenosnou bicí soupravou, a proto ho využívají největší kapely na akustické koncerty, hraní na ulicích nebo při zvláštních příležitostech. Pochází z Peru, i když jednou z teorií o jeho vzniku je hraní na bedny s alkoholem v přístavech nebo na dopravních lodích. O slávu tohoto nástroje se postaralo Španělsko, které začalo cajon používat jako doprovodný nástroj flamenca. V rámci workshopu si účastníci projdou techniky hry na cajon, naučí se základní rytmy (rumba, pléna,…), dozví se zajímavosti o historii a vyzkouší si nejrůznější typy i modely cajonů. Součástí semináře je také hra na vlastní tělo (body percussion). Skupinová hra na cajon je nevšedním zážitkem a jedinečným programem v České republice. Tokhi je firemním hráčem jedné z nejlepších firem, která tyto nástroje vyrábí – Meinl.

Cajon workshop:

Tokhi & the Groove Army workshop

Seminář protkaný sluncem a atmosférou brazilského Rio de Janeira to je ta pravá bubenická show. Přivezeme až 20 nástrojů, původem ze slunné Brazílie (surdo, pandeiro, ganza, tamborim, caxixi, caixa) a můžete si vyzkoušet, jaké to je, být jedním z hráčů slavné školy samby tzv. Samba baterria, která se účastní každoročního karnevalu vám připravý nevěední zážitek z originální bubenické show. Díky jednoduchosti jednotlivých partů a částí rytmů se po celém světě věnují různým stylům samby zástupy amatérů a nadšenců. Na konci workshopu budete skutečně schopni zahrát jako jedna velká bubenická kapela. Důležité totiž je, co vzniká, když všichni v kolektivu plní svou roli, respektují načasování, okolí a hrají, když mají. Až pak se z Vás stane fungující těleso plné energie a síly.

Drumcircle

Skupinové bubnování neboli metoda DrumCircle je jednou z nejstarších forem rozvoje týmové spolupráce. Vše vzniklo už v době Mezopotámie, kdy jednotlivé kmeny společně bubnovaly při nejdůležitějších oslavách, rozhodnutích a událostech. U takových setkání bubny sloužily pro koncentraci, pozornost, k souhře a společnému zážitku – tím se rozvíjela schopnost naslouchat, stmelit kolektiv, uvolnit napětí, vzájemně se podporovat a věřit ostatním.

_MTF0330-small

Buben je nejstarší nástroj lidské komunikace a můžeme o něm říci, že je to i nejstarší neurologický nástroj. Účinky bubnování jsou dokázány mnoha výzkumy. Mezi hlavní výhody a systémy hodnocení patří synchronizace pravé a levé mozkové hemisféry, vyplavení dopaminů a endorfinů (tzv. hormonů štěstí), posílení imunitního systému a uvolnění nahromaděného napětí v těle.

Metoda DrumCircle je forma skupinového bubnování, kdy lidé společně pod vedením zkušeného facilitátora hrají na bubny či jiné perkusní nástroje (barevné trubky boomwhackers) – každá trubička boomwhackers má jiný tón a účastníci tak vidí, že jsou v jednom celku nepostradatelní a každý má svoji roli; dále dřevěné perkuse, zvonce, shakery a chrastidla, které jsou snadno použitelné dětmi již zhruba od tří let jejich věku. Jako partneři boomwhackers máme pro vás až 600 trubiček na vaší párty, firemní akci nebo zábavný teambuilding.

U DrumCircle s Tokhim se nejedná jak by se mohlo zdát o výuku, nýbrž o spontánní vyjádření jedince ve spolupráci s ostatními v kolektivu, kde je kladen důraz především na komunikaci a utužení vztahů ve skupině. Facilitátor “bubeníky” vede, pomáhá jim dostat se společně do kontaktu, spolupracovat s ostatními, respektovat je, naslouchat a věřit jim.

DrumCircle na festivalech, akce pro veřejnost

DrumCircle dětem, akce pro školy